تبلیغات
دوماهنامه حدیث زندگی
طالع بینی دخترانه و پسرانه | 42. آدم و حوّا (دختران و پسران) ,

طالع بینی دخترانه و پسرانه

طالع بینی دخترانه و پسرانه

فرزانه توکّلی

از زمانی که رَمْل و اُسطُرلاب کشف شد و بشر، نقّاشی را یاد گرفت، شب‌های تابستان، بالای پشت بام برای این که حوصله‌اش سرنرود، ستاره‌ها را با خط و خطوطی به هم وصل کرد و شکل‌های عجیب و غریب ساخت. از آن جا به بعد، هر کودکی که متولّد شد، بر اساس سعد و نحس روز و ساعت، یکی از تصویرهای فلکی به پیشانی‌اش می‌چسبید و سکنات و وجناتش روی دایره ریخته می‌شد.

ما هم به تبعیت از نیاکان گرامی خود، چندی از این گوشه‌های پنهان دخترکان و پسرکان را رمزگشایی نموده‌ایم که هر کس حساب کارش را صاف کند و دنبال نسیه نرود.


دختر فروردین

این دختر، خودش راه زندگی‌اش را پیدا می‌کند، بخصوص اگر سیزده به در به دنیا آمده باشد، بیشتر جاده‌های آسفالت را می‌پسندد؛ چون کفش‌هایش هنگام راه رفتن، خاکی نمی‌شود. متولّد این ماه، سرسخت است و بدون گُرز و شمشیر، مشغول جنگ می‌شود.

دختر فروردین، علاقه دارد که پرنس مورد علاقه‌اش سوار بر اسب سفیدی بیاید و به خاطرعشق او، با دنیا بجنگد.

او حرف‌هایش را رک و پوست‌کنده می‌زند و همیشه برای این کار، کارد خوش‌دستی توی کیفش پیدا می‌شود. دختر فروردین، از عهدۀ انجام دادن هرکاری، از فروشندگی تا نخست وزیری بر می آید.


پسر فروردین

بزرگ‌ترین موهبتی که پسر فروردین دارد، به ابروهایش مربوط می‌شود که شبیه شاخ‌های قوچ‌اند. این پسر، به هوای آزاد، علاقۀ زیادی دارد، به همین خاطر، سعی کنید با او در شهری مثل تهران پیاده‌روی نکنید؛ چون ممکن است مثل قوچ صُوَر فلکی خود، چنان خشمگین شود که هیچ سبزه و درختی را سالم نگذارد. بخصوص که اصلاً انتظار را دوست ندارد و راه صد ساله را یک روزه با جت هم باشد، طی می‌کند.

پسر فروردین، ترجیح می‌دهد برای بازی نان ببر کباب بیار هم بدون شریک و همکار باشد و خودش یک دستش را کباب و دست دیگرش را نان می‌کند تا بتواند سرگرم شود. پسران متولّد این برج، عاشق زندگی هستند و می‌توانند با شور و اشتیاق فراوان، مثل زنبور عسل، با عجله به این طرف و آن طرف بروند. فقط مراقب باشید هاچ نشود و دنبال مادرش نگردد!


دختر اردیبهشت

بزرگ‌ترین قلب‌ها، متعلّق به دختران این ماه‌اند، حتّی اگر قدش از یک متر تجاوز نکند! او، راستگو، صبور، مهربان و بسیار قابل اعتماد و خلاصه نمک زندگی است، امّا گاه شوری‌اش از حدّ دریاچه و آب شور قم هم فراتر می‌رود. این دختران، عاشق طبیعت و علاقه‌مند به گردش و ورزش هستند.

دوستان او اغلب از افراد عجیب و خارق العادۀ جامعه هستند که به قول معروف، سرشان به تنشان می‌ارزد. هرگز آرزوی دیدن عصبانیت او را نکنید؛ چرا که مجبور می‌شوید پابرهنه از خانه فرار کنید و یا در انباری قایم شوید.

 

پسر اردیبهشت

هیچ گاه در اتوبوس یا متروهای شلوغ، نزدیک او نایستید؛ چون تمایل زیادی دارد که شما را نیشگون بگیرد. او آدم شوخ‌طبعی است و با پرتاب پوست موز و کیک، دلقک بازی در می‌آورد. هر چیزی که به غذا شبیه باشد، او را خوش‌حال می‌کند. پسر اردی‌بهشت، خیلی دست و دل باز است و با اشتیاق، آخرین لقمۀ غذای چرب و نرمش را به شما می‌دهد. حتّی پیراهن ابریشمی و نرمش را هم در می‌آورد و هدیه می‌کند. او را حتماً در مهمانی خود دعوت کنید؛ چون کسی است که آن قدر می‌خندد و می‌خنداند که ریسه می‌رود و ممکن است کارخانۀ ریسندگی و بافندگی هم راه بیندازد. پسر اردی‌بهشت، به گردن، اهمیّت بیشتری می‌دهد و معمولاً کاکُل‌هایش را روی پیشانی می‌ریزد. مطمئن باشید که هر سی سال یک بار عصبانیت متولّد برج گاو را خواهید دید. فقط درآن لحظه، لباس قرمز نپوشید!


دختر خرداد

این دختر، معتقد است که ماهی، برای مغز مفید است. اگر می‌خواهید او را شیفتۀ خود کنید، یک بشقاب ماهی را تا ته بخورید!

هیچ وقت رازی را به او نگویید؛ چون مطمئناً کمی دور خودش می‌چرخد. چای دم می‌کند و برای پخش خبر جدید، به یکی از دوستانش تلفن می‌زند.

دختر خرداد، تحت تأثیر نقّاشی‌ای که نیاکانش برای او درآسمان جورکرده‌اند، دو چهره دارد. مثلاً می‌توانید بهترین لباس او را جوهری کنید. در فاصلۀ پنچ دقیقه مثل دیگ می‌ترکد و بعد از خوردن یک لیوان آب سرد، چنان با خنده و شوخی سر صحبت را باز می‌کند که از تعجّب، شاخ در می‌آورید!


پسر خرداد

از دست او حتماً سرسام می‌گیرید! برای مسافرت می‌توانید جنگل‌های آمازون یا مثلث برمودا را به او پیشنهاد کنید. مطمئن باشید با وجود حسّ ماجراجویی این پسر، بعد از چند دقیقه، او را با کوله‌پشتی سفر، حاضر و آماده جلوی در می‌بینید.


دختر تیر

بیشتر تحت تأثیر آب و هوای شهر اصفهان است و با خساست تمام، در جیبش را می‌گیرد و محتاطانه خرج می‌کند. آن قدر به اشیای کهنه و قدیمی علاقه دارد که ترجیح می‌دهد یک مغازۀ سمساری باز کند و یا در تپّه‌های سیلک کاشان چادر بزند.

اوّلین سؤالی که در مجلس خواستگاری از همسر آینده‌اش می‌پرسد این است: چه قدر پول نقد در بانک داری؟


پسر تیر


یک سخت‌پوست دوست داشتنی! وقتی به متولّد تیر فکر می‌کنید، خرچنگ و تیر و کمان را از یاد نبرید.

اگر به شما گفت که رژیم غذایی دارد، حرفش را باور نکنید. او حتی اگر بتواند آشپزخانه را هم می‌خورد! این پسر، با قلبش بیشتر از مغزش کار دارد. پس تا می‌توانید از احساسات و عواطف، جمله پشت هم ردیف کنید.


دختر مرداد

تا می‌توانید از او تعریف کنید. او ریاست‌طلب و فرمانده است. یک زندگی لوکس و تجملاتی را بر خانه‌ای در مرکز شهر ترجیح می‌دهد. دختر مرداد می‌تواند غرّشی مانند شیر و رفتاری به سان گربه داشته باشد. آنها مغرورتر از آن هستند که دست‌کم گرفته شوند. پس همیشه آخرین طبقۀ آپارتمان لوکس را برایش بخرید تا وقتی از پنجره بیرون را نگاه می‌کند، از خوش‌حالی بیهوش شود! اگر دنبال آخرین مد لباس و جواهرات هستید، حتماً سراغ متوّلد این ماه بروید، شما را به خوبی راهنمایی می‌کند!


پسر مرداد

اگر خواستید به این پسر هدیه بدهید، یک قاب خاتم شیک انتخاب کنید که بتواند خودش را در آن قاب و به دیوار آویزان کند. می‌توانید او را از موهای پرپُشتش هم بشناسید. حتّی اگر موهایش کوتاه باشد، باز هم مثل آن است که یک فرچه، روی دو پا راه می‌رود! یا حتّی شبیه قلم‌موی نقاشی. نکند او را با جارو اشتباه بگیرید و خانه را با او جارو کنید. او یک پدر معرکه است و دوست دارد کلکسیون و مهدکودکی از بچّه داشته باشد!


دختر شهریور

هرچه می‌خواهید سنگ جلوی پای او بگذارید. هیچ جای نگرانی نیست. او به راحتی مثل یک اسب، از روی آنها می‌پرد. سعی کنید با او وارد جر و بحث نشوید که احتمالاً کارتان به سرشکستن و بیمارستان ختم می‌شود! اگر قرار است درختی در خانه بکارید و میوۀ آن را به این دختر تقدیم کنید، لوبیای سحرآمیز بهترین گزینه است. این دختر، تحمّل و صبر ندارد و می‌خواهد با تمام عجله و سرعت، میوه‌ای که قولش را داده‌اید، به دست آورد.


پسر شهریور

نمونه‌اش را بیشتر در سبیری و قطب شمال خواهید یافت. سردی او برای تابستان هم دلچسب است و دیگر احتیاجی به یخ در بهشت نخواهید داشت! اگر مدیر مدرسۀ شما یک مرد متولّد شهریور است به هر جان کندنی که شده، تکلیفتان را انجام دهید. گریه و زاری، هیچ اثری در تنبیهی که برای شما در نظر می‌گیرد ندارد!


دختر مهر

این دختر، دلیل کسب نکردن و نگرفتن پست بالاتر در اداره را چنان با قدرت استدلال، تحلیل می‌کند که به هریک، بیشتر از سه دانگ نرسد!.

ممکن است بیش از یک ساعت به حرف‌های او گوش دهید، ولی اصلاً احساس خستگی نمی‌کنید؛

چرا که او در تمام این مدّت، لبخند شیرین و معروف خود را که بی‌شباهت به لبخند ژکوند نیست، برلب دارد. او مانند فولادی است که به نرمی موم ساخته شده و همیشه در دستش همچون صور فلکی خود، یک ترازو دارد که هر چیزی را وزن کند و به عدالت و انصاف تقسیم نماید.


پسر مهر

شوالیه‌ای که در زره می‌درخشد و با اسب سفید جنگی، دوشیزه‌های گرفتار مخمصه را نجات می‌دهد!

او حتّی در قرن بیست و یک هم رنگ و بوی عشق مؤدّبانه را فراموش نکرده است. اگر در اتوبوس و مترو، با صندلی‌های پر مواجه شُدید، در کنار یک پسر متولّد ماه مهر بایستید، تا او با نزاکت تمام، صندلی‌اش را تقدیمتان کند!


دختر آبان

او بیشتر شبیه به یک دستگاه فکرخوانی است. بنا بر این، همچون کف دست، با این دختر رفتار کنید.

صاف و پوست‌کنده!

این دختر، به شدّت ترس و تشویش در دل دشمنان به پا می‌کند و از آن جا که حس ششم بسیار قوی‌ای دارد، دست هر بیچاره‌ای را رو می‌کند!

دختر متولّد آبان در صبوری نیز با حضرت ایّوب مسابقه می‌گذارد و یا رومی روم می‌شود یا زنگی زنگ!


پسر آبان

این پسر، دست آهنربا را در جذب کردن انواع میخ و فلز از پشت می‌بندد! او را به رستوران دعوت نکنید؛

چون احتمال ورشکست شدنتان بسیار زیاد خواهد بود. در این شرایط، اضافه وزن برای پسر آبان معنای ندارد، اگرچه دلش می‌خواهد همیشه خوش هیکل جلوه کند!


دختر آذر

این دختر در چشم به هم زدنی، شما را از شرّ اسکناس راحت می‌کند. آن قدر در ولخرجی بی‌رقیب است که تصوّر می‌کنید با یک شعبده‌باز طرف هستید.

دختر آذر، اهل مسافرت است و اگر شرایط فراهم شود، از مارکوپولو هم جلو می‌زند؛ امّا او قلبی مانند آینه دارد و به راحتی می‌توانید هر روز صبح، موهایتان را روبه‌رویش شانه کنید!


پسر آذر

او هیچ تمایلی ندارد که بشنود زمین گرد است و یا در اقیانوس اطلس به علت یخبندان نمی‌توان قایق سواری کرد! پسر متولّد آذر، خودش باید بفهمد در دنیا چه خبر است. حتّی اگر بتواند دهان شیر را باز می‌کند و یک به یک دندان‌هایش را می‌شمارد. مجرّد بودن را بیشتر می‌پسندد و علاقه‌مند است که از هفت دولت آزاد باشد تا گرفتار هفت سرعائله!


دختر دی

عجب دخترقدرتمندی! اقتدار او به سرمای ماه تولّدش هم دهن‌کنجی می‌کند؛ امّا او هیچ گاه مثل یک آبگرمکن در حال جوشیدن نمی‌شود، اگرچه دوست دارد پلّه‌های موفّقیت را دو تا یکی طی کند. برای خوش‌حال کردن او حتماً صابون دی در دستشویی داشته باشید!


پسر دی

با او در مورد حمّام حرف نزنید! این پسر، کیف سامسونت، کامپیوتر و ماشین حساب محل کارش را از حمّام بخار، بیشتر می‌پسندد. با متولّدین این برج، قصد پریدن از روی یک صخره را نکنید و همیشه راه‌های مستقیم و رو به جلو را پیشنهاد دهید. او حوصلۀ دردسر، ریسک و این جور مزّه‌ها را ندارد!


دختر بهمن

بهتر از هر چیزی که فکرکنید او غافلگیرکننده است. او غریب‌ترین پدیده‌ای خواهد بود که در زندگی با آن مواجه شده‌اید. مثل باریدن برف در تابستان! این دختر، افراد را با قوی‌ترین میکروسکوپ‌های دنیا مطالعه می‌کند تا بتواند به کشف ذرّات تازه‌تری دست یابد!


پسر بهمن

برای گرفتن تصمیم، یک قرن هم زمان طولانی و زیادی نیست! اگر خواستید تا صبح او را بیدار نگه دارید، حتماً یک جدول لاینحل روزنامه را به او بسپارید. این پسر، علاقۀ زیادی به کشف اسرار و رازها دارد و بیشتر دوست دارد مثل دزدان دریایی، به دنبال نقشه‌های گنج باشد و آنها را بیابد!


دختر اسفند

برای بیرون کشیدن او از دریای رؤیا‌ها حتماً قلّاب ماهی‌گیری بخرید! اگر برای دیدن یک فیلم غم‌انگیز با او همراه می‌شوید، جعبۀ دستمال کاغذی هم فراموش نشود.

بچه‌های مادر متولّد اسفند، خیالشان از دست تنبیه به طور کلی راحت است. پس اگر خواستید شیطنت کنید و یا مدام پفک و هله هوله بخورید، حتماً به شناسنامۀ مادرتان سربزنید!

|+| نظرات ()

ارسال شده توسط: والـه
نوشته های پیشین


صفحات: